Новий проєкт «Продовження податково-бюджетних реформ в Україні», який буде здійснювати Міжнародний Валютний Фонд (МВФ) за рахунок наданого Європейським Союзом фінансування, допоможе вдосконалити податково-бюджетне адміністрування в Україні та підвищити прозорість і підзвітність у сферах управління державними фінансами та збирання доходів. Проєкт, що розрахований на 31 місяць до кінця 2023 року, допоможе привести фіскальні інституції у відповідність до сучасної міжнародної практики та сприятиме економічному зростанню та розвитку в Україні, а отже, і покращенню добробуту українських громадян.

«Пандемія створює проблеми для управління економікою та сталого розвитку у всьому світі. За допомогою таких проєктів Європейський Союз та його партнери допомагають забезпечити належний рівень готовності економічних інституцій України для сприяння стабільному та справедливому відновленню», — сказав Ремі Дюфло, заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні.

Проєкт «Продовження податково-бюджетних реформ в Україні» буде спрямований насамперед на модернізацію бюджетного процесу, вдосконалення управління фіскальними ризиками та управління та підзвітності в сфері державних ресурсів, а також поліпшення регулювання та управління в сфері адміністрування доходів та основних функцій адміністрування податків.

«Сьогодні Україна є одним з основних бенефіціарів допомоги МВФ з питань розвитку потенціалу, і ми раді нагоді ще більше розширити нашу підтримку цій країні в межах партнерських відносин з Європейським Союзом. Метою цього проєкту є вдосконалення управління бюджетними ресурсами в Україні та сприяння економічній стабільності та інклюзивному зростанню», — додала Антуанет М. Сайех, заступник Директора-розпорядника МВФ.

Додаткові пояснення щодо цього проєкту можна знайти у нашій довідці.

Довідкова інформація:

Представництво Європейського Союзу в Україні та Департамент з податково-бюджетних питань МВФ сповнені рішучості зробити все необхідне для здійснення реформ у сфері податково-бюджетного управління в Україні. Завдяки цьому проєкту вони сприятимуть стабільності останніх українських фіскальних реформ, розробці та впровадженню нових реформ у межах наступної Стратегії реформ управління державними фінансами на 2021-2025 роки та постійному покращенню адміністрування доходів.

За додатковою інформацією просимо звертатися до Рафаеля Анспача (RAnspach@imf.org) та Мартіна Кодрона (mcaudron@imf.org).