Згідно з даними дослідників Варшавської школи економіки, заробітчани з України забезпечили 1/7 зростання економіки Польщі в 2013-2018 роках і ця тенденція триває. Потік трудових мігрантів до Польщі стабільно високий, незважаючи на коронакризу. 
Аналітики grc.ua дослідили найбільш затребувані професійні сфери Польщі, в яких пропонують роботу українцям та рівень пропонованих заробітних плат. Середня пропонована заробітна плата в Польщі становить 58 тис. грн. Для порівняння – середня компенсація в Україні в травні становила трохи більше 17 тис. грн.51% заробітчан розраховує на компенсацію від 36 тис. грн.
Найбільша кількість вакансій для таких співробітників – сезонна робота у сфері сільського господарства та робота для робітничого персоналу. Знання польської мови для таких співробітників бажане, але не обов’язкове. Ще 19% розраховують на компенсацію від 57.5 тис. грн. Найчастіше це пропозиції роботи в логістиці, харчовому виробництві, меблевої галузі, виробництві побутової техніки та будівництві. Кандидати мають знати польську мову на розмовному рівні та мати досвід роботи за фахом. На ще більшу компенсацію можуть розраховувати представники молодшого та середнього медичного персоналу. Їхня компенсація починається від 100 тис. грн (9% актуальних вакансій у Польщі).
Знання польської мови є обов’язковою умовою (деякі роботодавці організовують безкоштовні курси вивчення польської). Також, бажано мати досвід роботи не менше трьох років. Наявність професійних сертифікатів та диплому про освіту буде переконливим бонусом для роботодавця.Ще 7% кандидатів можуть розраховувати на компенсацію від 120 тис. грн. Це IT-спеціалісти, вузькопрофільні лікарі, лікарі загальної практики, рекламісти, маркетологи, інженери та інші висококваліфіковані спеціалісти. Для таких кандидатів, Польща – чудова можливість «спробувати пожити за кордоном та зрозуміти подальший шлях розвитку». Їх приваблює більш лояльна візова програма (порівняно із Німеччиною чи Великобританією), а також сприяння асиміляції українців (зрозуміла мова, наявність українських шкіл, церков тощо).
Polshcha_2
Найбільше відкритих вакансій для заробітчан з України у таких сферах:
IT (15% усіх вакансій категорії «Робота в Польщі» на кадровому порталі grc.ua).
Доречі, компенсація IT-спеціалістів – одна з найвищих у країні (середня заробітна плата становить понад 94 тис. грн). На другому місці за кількістю вакансій – пропозиції для робітничого персоналу (13%). Компенсація може становити 51 тис грн. На третьому місці за кількістю вакансій – сфера продажів (12%), середня заробітна плата категорії – одна з найнижчих у Польщі (23.7 тис. грн).
Також, польські роботодавці активно шукають робітників у сфері сільського господарства (12% вакансій) та на будівництво (11%). Ще 15% вакансій з Польщі пропонують віддалений формат роботи. Це вакансії викладачів англійської мови та менеджерів в освітні школи.  Середня заробітна плата спеціалістів цієї категорії становить 18 130 грн/місяць. Так, наприклад, міжнародна освітня онлайн-платформа шукає менеджерів та викладачів зі знанням польської, італійської та англійської мов. З вимог – можливість працювати з ноутбука, операційна система Windows 8/8.1/10, Mac OS X 10.11 та вище, гарнітура та HD-веб камера. Оплата праці погодинна.