Учасники Кримської платформи закликали Росію зупинити насильницьку інтеграцію півострова
Голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що Європейський Союз продовжить свою політику невизнання незаконної анексії Криму, і закликав Росію зупинити насильницьку інтеграцію півострова до складу Росії. Про це він заявив 23 серпня на першому саміті Кримської платформи в Києві.


“Росія продовжує діяти способом, який фактично продовжує розпочату анексію. Мілітаризація регіону викликає занепокоєння. Ми повинні протидіяти спробам Росії насильно інтегрувати Крим в свої кордони”, – зазначив глава Євроради.
У свою чергу президент Латвії Егілс Левітс нагадав, що Латвія серед перших погодилася взяти участь в Кримській платформі, а в парламенті країни створена група депутатів для підтримки платформи.
“Можливо, іншим парламентам також слід заснувати такі групи підтримки. Ми будемо ініціювати створення такої групи і в міжнародних парламентських асоціаціях, як Парламентська асамблея НАТО і подібні. Все це сприятиме цілям Кримської платформи – зберегти питання Криму в міжнародному порядку денному”, – додав президент Латвії.
А президент Литви Гітанас Науседа зазначив, що в більш широкому контексті, ніж чисто українська ситуація, зараз демократичної світової спільноти як ніколи важливо відстоювати свободи і основоположні цінності.
“Нашої негайної метою повинно бути посилення регіонального співробітництва – це допоможе нам краще підготуватися до нових викликів”, – вважає він.
Глава МЗС Австрії Олександр Шаленнберг підкреслив, що анексія Криму стала тривожною спробою переписати сучасну історію.
“Сім років потому Росія продовжує підривати територіальну цілісність, неподільність і суверенітет України. Вони цим загрожують безпеці українських громадян і таким чином загрожують безпеці всіх нас через відверте, нахабне порушення міжнародного права і сталого міжнародного порядку. Це означає, що ми керуємося НЕ верховенством права, а законом джунглів. Тому ми зібралися тут, щоб направити дуже просте повідомлення: міжнародне співтовариство не визнало і не визнає незаконною анексію Криму. ми не потерпимо, щоб одна держава порушувало суверенітет іншої “, – заявив глава австрійського МЗС.
Міністр з економічних питань та енергетиці Німеччини Петер Альтмайер засудив репресії проти кримських татар і етнічних українців з боку російської влади.
“Анексія Криму – це наруга над верховенством права. Ми не дозволимо перетворити Крим в сліпу пляму на карті. Ми стоїмо разом з Україною, ми закликаємо до переговорів, ми закликаємо до відновлення міжнародного порядку”, – додав він.
“Росія повинна нести відповідальність за свою агресію … Ми будемо зберігати санкції проти РФ, поки вона продовжує анексію Криму і агресію на Донбасі. Ми продовжуємо підкреслювати, що Росія повинна виконувати свої зобов’язання по Мінським угодами і співпрацювати для завершення конфлікту”, – сказала Грьонхольма.
Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу зазначив, що “в нинішніх обставинах немає простого вирішення проблеми Криму”.
“На жаль, міжнародна система, включаючи механізм ООН, що не була добре розроблена для цього”, – визнав Чавушоглу.
Втім, за його словами, “мирне вирішення шляхом дипломатії – це єдиний шлях”.
“Це вимагає ефективної координації. Цей саміт відзначає важливий старт нашої координації, щоб досягти мирного і довгострокового вирішення. Крим – це Україна”, – констатував міністр.
Він окремо підкреслив, що підтримка Туреччиною територіальної цілісності України залишається міцною, і голос Анкари “сильно звучить серед інших голосів проти такого відвертого порушення міжнародного права”.
Міністр Великої Британії у європейському сусідству і Америці Венді Мортон впевнена, що переломити ситуацію в Криму можливо тільки спільними зусиллями міжнародного співтовариства.