Згідно з даними кадрового порталу grc.ua, 11% вакансій категорії «Робочий персонал. Робота за кордоном» – пропозиції роботи зварювальниками, 9% – слюсарями, 8% – операторами робочих верстатів.  7% вакансій відкриті для різноробочих. 

Найчастіше робочий персонал з України шукають роботодавці з Польщі (44% всіх актуальних вакансій категорії), Литви (15%), Словаччини (11%), Німеччини (7%), Латвії (7%) і Фінляндії (7%).

Заробітна плата залежить від кваліфікації персоналу і країни. Крім цього, закордонні роботодавці гарантують страхування, офіційно працевлаштовують і часто забезпечують житлом (77% всіх актуальних вакансій), харчуванням (62%) і спецодягом (61%).
Компенсація може коливатися від 31 тис грн (пропозиції для різноробочих на будівництві в Литві, досвід роботи і знання мови не обов’язкові) до 100 тис. грн (вакансія автомеханіка в японському місті Фуццу, обов’язково – наявність сертифіката, що підтверджує досвід роботи, знання англійської мови і наявність японського водійського посвідчення).
Найвищі заробітні плати для робітників пропонують в Фінляндії (оклад від 94 тис. грн, потрібні робітники з досвідом роботи від 2-3 років, з сертифікатами, що підтверджують кваліфікацію, знанням основ англійської мови. Робота вахтовим методом – мінімум 9-10 місяців), Німеччини (від 58 тис. грн), Польщі (від 46 тис. грн. Важлива перевага роботи в Польщі зараз – крім окладу, польські роботодавці часто пропонують компенсацію працівникам з України на відбування двотижневого карантину і на тести на коронавірус. Крім цього, обіцяють безкоштовну вакцинацію).