Сьогодні на площі Конституції, біля Верховної Ради України, пройшли пам’ятні заходи на честь загиблих військовослужбовців Першої Президентської бригади Національної гвардії України. 31 серпня 2015 року під час забезпечення громадського порядку та виконуючи свій конституційний обов’язок, четверо гвардійців отримали смертельні поранення від вибуху гранати.

Віддати шану військовослужбовцям прийшли голова Верховної ради України Дмитро Разумков, народні депутати, міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський, командувач Національної гвардії України генерал-полковник Микола Балан, командування Північного Київського територіального управління та особовий склад військових частин Північного об’єднання, а також родичі загиблих.

Учасники церемонії взяли участь у молебні за загиблими, вшанували нацгвардійців хвилиною мовчання, поклали квіти до меморіальної дошки, що розміщена на будівлі парламенту.

          «На жаль, справа досі перебуває в суді, немає вироків. Але те, що буде залежати від нас – і Міністерство внутрішніх справ займає таку позицію, і Національна гвардія, думаю, що й суспільство – ми повинні робити все, щоби закон дійсно був одним для всіх, незалежно від політичних прапорів і бажань. Головне – щоби справа була доведена до логічного кінця, і ті, хто винен у цій трагедії, понесли покарання за всією суворістю закону», – прокоментував свою позицію спікер ВР Дмитро Разумков.

Нагадаємо, 4 гвардійці отримали смертельні поранення, стримуючи біля Верховної Ради натовп мітингувальників. На місці подій загинув 25-річний старший солдат строкової служби Ігор Дебрін. 1 вересня 2015 року від отриманих поранень в медичних закладах помер 21-річний солдат строкової служби Дмитро Сластніков та 20-річний солдат строкової служби Олександр Костина.

24 вересня 2015 року попри всі спроби лікарів врятувати юне життя, у результаті отриманих серйозних поранень, не приходячи у свідомість, пішов з життя і 25-річний солдат строкової служби Богдан Дацюк.

Окрім них, після подій біля Ради понад 100 правоохоронців були госпіталізовані з легкими та середніми пораненнями, з них 68 військовослужбовців НГУ.

Указом Президента України від 01.09.2015 № 530 посмертно нагороджені орденом “За мужність” III ступеня: Дебрін, Сластніков та Костина. І лише Дацюк отримав нагороду за життя.

15 листопада 2016 року було прийнято постанову для увіковічення пам’яті бійців Національної гвардії України, які загинули 31 серпня 2015 року біля будинку Верховної Ради України, і згодом на їх честь встановлено меморіальну дошку на будівлі Верховної Ради України.

Відділення інформації і комунікації Північного Київського ТУ