Читайте у цьому світковому номері:

До 30-річчя Незалежності України в столиці презентують відреставровані меморіальні речі понад 50 видатних українців

180 відреставрованих предметів з 40 музеїв, заповідників, галерей України та інших закладів культури, пов’язані з життям та творчістю понад 50 видатних українців, презентують широкому загалу в Національному музеї Тараса Шевченка на виставці «Духовна велич: меморії видатних українців. Наукова реставрація» до 30-річчя Незалежності України.

З 17 серпня кияни та гості столиці мають можливість побачити унікальні музейні раритети відреставровані та досліджені фахівцями Національного науково-дослідного реставраційного центру України та його філій. Це меморіальні речі українських державників, вчених, письменників, художників, акторів, композиторів, громадсько-політичних діячів.

Наскільки незалежною є наша незалежність?

Деякі думки про майбутнє напередодні нашого великого свята…

У цьому році виповнюється 30 років Незалежності України. Це важлива дата у зміцненні відродженої української державності, споконвічних прагнень нашого народу до побудови сучасної, європейської держави, у який люди житимуть вільно, самі створюватимуть свою історію, керуватимуть власною економікою…  Для історичного процесу – 30 років, нетривалий термін, але для українців це ціла епоха, у який міцно переплітаються труднощі й перемоги, злети та економічні кризи…

Та як би там не було, зараз кожного свідомого громадянина турбують питання: чого ми досягли за цих 30 років і яку країну ми залишимо прийдешнім поколінням? Що ще потрібно зробити для зміцнення нашої державності та її реального суверенітету? Цей державний ювілей є саме тим важливим моментом, коли необхідно співставити наші цілі і досягнення, згадати наше минуле аби отримати новий імпульс для руху вперед і оцінити наші перспективи.

Історія парадів до Дня Незалежності

24 серпня 2021 року  з нагоди 30-ї річниці  Незалежності України відбудеться військовий парад на Хрещатику та Майдані Незалежності. Усього до річниць Дня Незалежності було проведено 14  військових парадів. Крім того, були ще паради на честь Дня Перемоги, ювілейних річниць визволення України та Києва від нацистських загарбників. У кожного військового параду були свої особливості та відмінності.

Фото з параду з нагоди 30 -річчя Незалежності України – Олег Спорников