У серпні, як і в липні, роботодавці найактивніше шукали фахівців з продажів (18,3% усіх актуальних вакансій на кадровому порталі grc.ua), IT-фахівців (11,3%) і працівників зі сфери медицини та фармацевтики (6,8%).  При цьому, порівняно з липнем, кількість вакансій у цих категоріях знизилася – наприклад, затребуваність у медпрацівниках впала на 0,9%. Також на 0,9% знизилася кількість відкритих вакансій у сфері «Інформаційні технології, інтернет, телеком».
Pidsumki_3
Помітно збільшилася потреба в банківських співробітниках (+1,4%), стало більше вакансій для студентів і молоді (+0,6%), фахівців зі сфери «Наука, освіта» (+0,5%). Невелике зростання числа вакансій (до 0,1%) також показали профсфери «Продажі», «Консалтинг», «Безпека», «Адміністративний персонал». Також зросла потреба в домашньому персоналі (+0,2%), робітниках (+0,3%) і фахівцях зі сфери «Будівництво та нерухомість» (+0,4%).Зарплати при цьому, згідно з даними grc.ua, у більшості профсфер залишилися без змін. Середня заробітна плата по Україні в серпні, порівняно з липнем, також практично не змінилася і склала 16 700 грн (зростання середньої компенсації по Україні склало +70 грн). При цьому 57% роботодавців пропонують оклад майже в півтора раза менше – від 9,5 тис. грн. Ще 23% компаній готові платити новим співробітникам від 19 тис. грн. На компенсацію від 28,6 тис. до 38,1 тис. грн можуть розраховувати 10% пошукачів. Оклад від 47,7 тис. грн був доступний тільки для 4% усіх актуальних вакансій серпня.Pidsumki_1
У п’ятірці найбільш високооплачуваних фахівців серпня 2021: IT-фахівці (середній оклад категорії, за даними аналітиків grc.ua, становить трохи більше 55 тис. грн), керівники (середній оклад перевищує 41 тис. грн), фахівці зі сфери «Будівництво, нерухомість» (31,3 тис. грн), кандидати з категорії «Державна служба, некомерційні організації» (31 тис. грн) і юристи (29 тис. грн).Найнижчі середні заробітні плати у фахівців, які шукають роботу в категоріях: «Адміністративний персонал» (компенсація в категорії, порівняно з липнем 2021, зменшилася на 107 грн і склала 11,2 тис. грн), «Бухгалтерія, управлінський облік, фінанси підприємства» (+200 грн) і «Початок кар’єри, студенти» (порівняно з липнем, компенсація в категорії зросла на 232 грн і склала 12 тис. грн).
Заробітна плата у регіонах
Якщо говорити про середню компенсацію з розбивкою на області, то очікувано, що найвища середня заробітна плата – в Києві (34,7 тис. грн, порівняно з липнем, зростання середньої компенсації в Києві склало 5,7 тис. грн), при цьому в Київській області – зарплати не дуже високі (близько 11 тис. грн).На другому місці за рівнем компенсації – Одеса та область (26,2 тис. грн). Порівняно з липнем, зарплати в регіоні зросли майже на 6 тис. грн. На третьому місці – Чернівці та область. Середня компенсація в регіоні складає 22 тис. грн. Четверту позицію за рівнем заробітних плат посідають Миколаїв і область (21,7 тис. грн, зростання, порівняно з червнем 2021, склало більше 9,6 тис. грн). Львівська область посідає п’яту позицію в загальноукраїнському рейтингу за рівнем середньої компенсації (18 тис. грн, зростання, порівняно з липнем, склало 1329 грн).
Аутсайдерами серпня за рівнем заробітних плат у регіонах, згідно з даними аналітиків grc.ua, стали Сумська область (середня компенсація склала 11,4 тис., падіння, порівняно з липнем, –514 грн), Вінницька область (падіння зарплат склало –2775 грн), Київська область (–1781 грн), Житомирська область (10,8 тис. грн) і Херсонська область із середньою компенсацією в регіоні 9,6 тис. грн (падіння рівня заробітних плат склало трохи більше 4,1 тис. грн).Pidsumki_2