В акції до Всесвітнього дня прибирання у київському “Гідропарку” взяли участь урядовці, політичні та громадські діячі, артисти та представники іноземних посольств. Організатори – Всеукраїнський молодіжний рух – «Let’s do it Ukraine»

Взагалі акцію «Очистимо планету від сміття», що отримала згодом статус всесвітньої, вперше провели у вересні 1993 року мешканці Австралії. Вони масово вийшли на очистку океанських пляжів. Поступово до акції приєдналися інші країни, і на сьогоднішній день в ній беруть участь вже мільйони добровольців з 100 держав по всьому світі. Мета всесвітньої акції «Очистимо планету від сміття» – привернути увагу людей до проблем забруднення навколишнього середовища та засмічення планети, а також розвинути у них навички господарського ставлення до навколишнього світу і підвищити рівень екологічної культури і грамотності. Традиційно в цей день відбуваються волонтерські прибирання сміття на природі та просвітницькі заходи. Акцент робиться на природних територіях: лісах, полях, берегах водойм. При зборі сміття організовується роздільний збір відходів. Також проводяться різні просвітницькі заходи, які просувають сучасну систему поводження з відходами, роздільний збір і переробку, екологічний спосіб життя, зниження особистого і громадського екоследа і сталий розвиток. Заходи проводяться в різних форматах: проста прибирання сміття на природній території, прибирання уздовж річок і водойм, пластіквотчінг, міні-фестивалі тощо

Так само і у суботу у Києві відбулася акція з прибирання сміття у столичному гідропарку. Погода була похмура, але атмосфера свята була веселою. Привітати усіх прийшли і чиновники і селебрітіз. було дуже багато дипломатів, які покинули затишні кабінети своїх посольств аби прибрати київське прибережжя.

Посол Естонії в Україні, пан Каімо Кууск, прийшов поприбирати у Гідропарку
У міністра еології – Романа Абрамовського, теж настрій непоганий, хоча екологія Гідропаку залишає бажати кращого
Володарка титулу “Міс Україна-2015” Христина Столока – всіх підтримала своєю чарівною посмішкою

Молодь, треба сказати, з великим ентузіазмом підтримала день прибирання. “Нас сюди ніхто не організовував, ми приходимо самі вже п’ятий рік” – сказали кореспонденту “Нової Доби” оці молоді люди. “Ми вважаємо, що це наш обов’язок – тут прибирати, адже це наше місто і це наш парк”.

Молодь не стоїть з боку процесу прибирання…
Волонтери проекту

Слід сказати, що окрім Києва, подібні толоки пройшли у Хмельницькому, Сєвєродонецьку, Кропивницькому, Житомирі, Рівному, Вінниці, Чернігові, Херсоні, Миколаєві, Луцьку, Львові, Черкасах, Одесі Тернополі, Запоріжжі. Але Гідропарк, сьогодні неначе зрадівши прибиральникам вигллядав фантастично з усіх боків!

Вид з мосу на Венеціанську затоку
Вид з Гідропарку на центральну частину міста

Усі фото: Олег Спорников

ДОВІДКА “НОВОЇ ДОБИ”:

Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» – учасник загальносвітового руху  «Let’s Do It World», що об’єднує понад 50 мільйонів активістів у 180 країнах, які щорічно в третю суботу вересня долучаються до Всесвітнього дня прибирання у своїй країні. 

Мета: розвивати екологічну культуру, навички правильного поводження з відходами та дбайливого ставлення до довкілля. Наша ціль – чистий світ, свідоме споживання ресурсів планети на шляху до «Zero Waste».

Організаційні цінності — це співпраця, позитивні зміни та люди.

Міжнародний рух  «Let’s Do It World» є акредитованим партнером Програми ООН з навколишнього природного середовища.  

Організація з 2014 року діє у 24 областях України. Щорічно ми реалізуємо всеукраїнські та локальні проєкти. Завдяки активістам, органам місцевого самоврядування, бізнесу та медіа проєктна діяльність організації вже об’єднала понад 3  млн учасників у всеукраїнських та локальних проєктах: «Зробимо Україну чистою разом!», «Чисті пляжі разом!», «Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку», Всеукраїнський екологічний фестиваль «ЧистоFest», Національна мапа пунктів прийому вторсировини recyclingpoints.org, Цифрове прибирання, Всесвітній день прибирання, Всеукраїнська лідерська академія  та інших проєктах.

Завдяки глобальній співпраці ми розвиваємо корпоративну соціальну відповідальність, колективне усвідомлення, впливовий міжгалузевий сектор і багатонаціональне співробітництво. Разом ми можемо досягти здійснення необхідних позитивних змін в суспільстві та стало розвивати наші громади.