ДТЕК Мережа та благодійний фонд Shakhtar Social відкрили у Броварах, що на Київщині, футбольну секцію для дітей з інвалідністю в рамках проєкту «Давай, грай!». Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ДТЕК.

Проєкт спрямований на розвиток масового дитячого аматорського спорту, а також допомагає соціалізувати інклюзивні групи дітей. Загалом більше 300 дітей з інвалідністю вже тренуються в 9 містах України.

Інклюзивна футбольна група для дітей запрацювала в Броварах на базі футбольної школи «Шахтар». Тепер хлопці й дівчата у віці від 7 до 12 років зможуть безкоштовно відвідувати заняття з футболу.

«Давай, грай!» – унікальний проєкт. У 2018 році він стартував у форматі локальної ініціативи. На сьогодні ж в ньому вже взяли участь майже 6 тисяч дітей з 42 населених пунктів, які тренуються на 73 футбольних майданчиках. Проєкт підтримують бізнеси, які входять до складу ДТЕК. Поширювати «Давай, грай!» на Київську область допомагає ДТЕК Київській регіональні мережі, що входить до складу операційного холдингу ДТЕК Мережі.

«ДТЕК Київські регіональні мережі продовжив ініціативу, яку чотири роки тому започаткувала компанія ДТЕК разом з ФК Шахтар та благодійним фондом Shakhtar Social. Сьогодні ми вперше відкриваємо інклюзивну групу для занять футболом в рамках проєкту «Давай, грай!» у Броварах. Головна цінність цього проєкту в тому, що він допомагає залучати дітей до спорту і, в тому числі, сприяє соціалізації дітей з інвалідністю», – зазначив генеральний директор ДТЕК Київські регіональні мережі Віталій Шайда.

Він підкреслив, що ДТЕК – надійна та відповідальна компанія, яка трансформує свій бізнес відповідно до Нової Стратегії ДТЕК 2030, заснованої на принципах ESG та відповідальності бізнесу за досягнення цілей Сталого розвитку Глобального Договору ООН. У компанії працює майже три тисячі людей з інвалідністю. У свою чергу ДТЕК Київські регіональні мережі активно впроваджує цифрові і інклюзивні сервіси для клієнтів, щоб послуги були максимально доступними. Це і кнопка зв’язку для людей зі слабким слухом на сайті оператора системи розподілу, і пандуси в центрах обслуговування клієнтів, тощо.

«Одним з важливих напрямків нашої роботи є підтримка та розвиток талановитої молоді. У партнерстві із Shakhtar Social ми реалізуємо проєкт «Давай, грай!», завдяки якому створюємо безбар’єрне середовище, яке допомагає реалізувати право кожної дитини на рівні можливості, закладене у Конвенції ООН про права дитини. Вже більше 300 дітей відвідують інклюзивні групи «Давай, грай!». Тепер така група доступна і для юних спортсменів Броварів. ДТЕК повністю підтримує цінності проєкту – командний дух, повагу правил та інших учасників, почуття взаємовиручки й дисциплінованість», – зазначила директорка з персоналу, соціального розвитку та екології ДТЕК Олена Семич.

ДТЕК та благодійний фонд Shakhtar Social забезпечили юних спортсменів всім необхідним для тренувань. З дітьми працюватиме кваліфікований тренерський склад, який проходить спеціальне навчання принципам інклюзії. До секції вже записалися 17 дітей. У день відкриття групи відбулося перше тренування юних спортсменів з футболістом ФК Шахтар Марлосом. У фіналі юні гравці отримали подарунки та взяли участь в автограф-сесії із зіркою футбольного клубу.

«Давай, грай!» – наймасовіший соціальний проєкт, спрямований на розвиток аматорського масового спорту і здорового способу життя в Україні. Я радий в ньому брати участь і хочу подякувати організаторам – благодійному фонду Shakhtar Social, ФК Шахтар та компанії ДТЕК. І в першу чергу за те, що вони допомагають дітям з інвалідністю долати бар’єри і сприяють їхньому залученню до спорту», – прокоментував футболіст ФК Шахтар Марлос.

ДТЕК разом з іншими бізнесами підписав декларацію «Бізнес без бар’єрів», яка є ініціативою Першої леді Олени Зеленської щодо впровадження і поширення в Україні принципів безбар’єрності. Компанія реалізовує ці принципи як всередині компанії, так і для клієнтів та громад, де знаходяться підприємства компанії. Створення чергової футбольної секції для дітей з інвалідністю в рамках проєкту «Давай, грай!» стала однією з таких ініціатив.

Довідка “Нової Доби”:

В Київській області ДТЕК представлений бізнесом з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж – ДТЕК Київські регіональні мережі, що входить до операційного холдингу ДТЕК Мережі. Як соціально відповідальний бізнес, компанія інвестує в розвиток та покращення якості життя громади. У 2020 році інвестиції компанії склали 342 млн грн. Ці кошти було спрямовано на розвиток енергоінфраструктури та екосистеми сучасного клієнтського сервісу, який в тому числі передбачає безбар’єрність в отриманні послуг для всіх клієнтів компанії.