«Лідерство у сфері державного управління: особистість, команда, інституція» від Національної школи адміністрації Франції (ENA) та Української школи урядування. Програму професійного розвитку підготовлено в межах проєкту «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR), який фінансується ЄС.

«Зміцнення людських ресурсів на державній службі, зокрема шляхом навчання, є важливим для модернізації державного управління. ЄС послідовно підтримує реформу державного управління в Україні, що є передумовою для багатьох інших реформ. Цей інноваційний навчальний курс є результатом дуже тісної співпраці між Національною школою адміністрації Франції та Українською школою урядування. Я щиро сподіваюся, що ця співпраця розвиватиметься далі. Програма розвитку лідерства є важливим кроком на шляху до мети реформи державної служби», – зазначив Ремі Дюфло, Заступник Голови Представництва ЄС в Україні.

Програма покликана сприяти розвитку лідерських якостей державних службовців, які працюють на керівних посадах, шляхом вдосконалення необхідних навичок спілкування та впливу, покращення вміння вести переговори та приймати рішення, а також мобілізувати команду для впровадження змін та управління ними за допомогою колективного інтелекту.

«Наскільки є важливим лідерство в державному управлінні, зокрема в системі державної служби? Якою є роль керівника державної служби? Маємо також говорити й про різницю лідерських стилів чоловіків та жінок. Адже вони дещо відрізняються. Відповіді на ці питання допоможуть вам правильно зорієнтуватися та рухатися в професійному просторі, розвивати лідерський потенціал і правильно скеровувати команду. Окремо зауважу, що ми живемо в епоху, коли знання швидко застарівають. Тому маємо використовувати щонайменшу можливість для саморозвитку, самовдосконалення, підвищення професійної компетентності. І саме ця програма, яка є практико орієнтованою та розроблена українськими експертами спільно з представниками Національної школи адміністрації Франції, допоможе відповідати вам вимогам часу», – прокоментувала Наталія Алюшина, голова Національного агентства України з питань Державної служби.

У 2015 році за потужної підтримки ЄС в Україні був прийнятий Закон «Про державну службу». Він заклав основу політично нейтральної професійної державної служби на основі заслуг. Через рік була прийнята Стратегія реформування державного управління, яка стала дорожньою картою для створення ефективної державної служби відповідно до закону. В межах впровадження цієї стратегії український уряд за підтримки міжнародних партнерів уже зробив значні кроки щодо модернізації системи професійного розвитку державних службовців. Була створена Українська школа урядування. Державне фінансування діяльності з підвищення кваліфікації держслужбовців поступово відкривається у бік збільшення різноманітності постачальників професійної підготовки. Існує онлайн-платформа, яка об’єднує державних службовців, які бажають навчатися, та різних постачальників професійної освіти. Існує система кредитів для навчання, щоб забезпечити залучення державних службовців до навчальних заходів, а також участь у навчальних заходах є частиною оцінки діяльності та показників ефективності роботи вищих посадових осіб.

Європейський Союз продовжує підтримувати Уряд України у впровадженні реформи державного управління як однієї з пріоритетних реформ. З 2014 року ЄС вже виділив понад 160 мільйонів євро на підтримку цієї реформи в Україні.

Довідка “Нової Доби”:

Поточну Стратегію реформування державного управління України було прийнято у 2016 році, і вона триває до 2021 року. У липні 2021 року була ухвалена нова Стратегія реформування державного управління, яка триватиме до 2025 року. Вона спрямована на підвищення ефективності української публічної адміністрації та впровадження Європейських принципів державного управління в Україні. Більш детальну інформацію про Стратегію, її впровадження та оновлення можна знайти на www.par.in.ua.

«Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR) – це проєкт, що фінансується ЄС та підтримує Уряд України у впровадженні Стратегії реформування державного управління через надання консультативної і практичної допомоги та розбудову спроможності Кабінету Міністрів України.