Тарифи на електроенергію в Україні незабаром зміняться. В Україні тарифи на перші 250 кВт / год електроенергії були знижені з 1,68 до 1,44 грн только до кінця квітня 2022 року. После цього вартість знову можуть підвищити. Це пов’язано із зростанням вартості енергії. Наразі економічно обґрунтована вартість електроенергії становить біля 2,4 грн., а отже тариф доводиться компенсувати з бюджету.

Уже зараз тільки транспортування електроенергії коштує близько 1 грн за кВт/год. Причому в наступному році собівартість можуть збільшити.

Чому рішення про перегляд тарифів відстрочили?

Рішення про подорожчання струму вже практично ухвалили в Кабміні ще в квітні минулого року. Однак тоді Офіс президента Володимира Зеленського втрутився в питання. Замість того, щоб підвищувати ціни, обмежили прибуток обленерго.

Однак і це рішення тимчасове. Енергетично мережі зношені, необхідна масштабна модернізація. А на це знадобляться сотні мільярдів гривень. Поки українці платять менше, ніж насправді коштує струм, коштів на ремонти не вистачає.

Чи можуть не підвищити ціни у 2022-му?

Така ймовірність також є. Проте таке рішення буде політичним, а не економічним. Якщо ж виходити тільки з розрахунків і собівартості, струм повинен бути дорожчим. Тільки ринкові тарифи можуть дозволити створити конкуренцію на ринку.

Джерело: Обозреватель