Служба автомобільних доріг у Київській області за результатами відкритих тендерних процедур уклала договір з проектною організацією на розробку техніко-економічного обґрунтування будівництва концесійної автомобільної дороги Київ – Біла Церква на ділянці від діючої Кільцевої дороги до транспортного вузла Біла Церква (Північна) на дорозі М-05

Згідно з календарним планом, кінцевою термін розробки документа – грудень 2019 року.

Орієнтовна довжина нової автомагістралі категорії 1-А становитиме близько 50 км, орієнтовна вартість об’єкта – 7500000000. Грн. Дорога буде проходити через Києво-Святошинський, Обухівський, Васильківський та Білоцерківський райони.

Нагадаємо, в лютому цього року Верховна Рада України прийняла Закон про будівництво доріг за принципом концесії. Законом передбачається, що на умовах концесії можуть будуватися і експлуатуватися тільки нові дороги державного значення. Рішення про проведення концесійного конкурсу приймає Кабінет Міністрів України. Кабмін вказує технічні параметри автомобільної дороги, базові фінансові показники надання автомобільної дороги в концесію, граничний термін, на який надається концесія, граничний розмір компенсацій концесіонеру, маршрут альтернативного безкоштовного проїзду. Концесійні платежі зараховуються до Державного бюджету України та використовуються відповідно до порядку спрямування коштів державного дорожнього фонду.