Згідно з даними аналітики кадрового порталу grc.ua, третій квартал 2021 року завершився із позитивною динамікою. Кількість вакансій та резюме не суттєво, але збільшилась.

Серед найбільш затребуваних роботодавцями категорій третього кварталу 2021: «Продажі» (18,2% усіх актуальних вакансій на сайті grc.ua), «ІТ-сфера» (12,3%), «Медицина та фармацевтика» (7,2%). Також роботодавці активно шукали фахівців з транспорту та логістики й банківських співробітників. Найменше відкритих вакансій у третьому кварталі 2021 року було для спеціалістів зі сфер: «Спорт, фітнес» (0,4%), «Інсталяція» (0,6%), «Страхування» (0,2%), «Видобуток сировини» (0,3%) та «Державна служба» (0,1%).

Лідерами за зростанням кількості вакансій у третьому кварталі, порівняно із другим, стали одразу дві профсфери: «Банки, інвестиції, лізинг» (+1,4%) та «Робітничий персонал» (+1,1%). Серед банківських працівників найбільший попит на касирів, операціоністів та інкасаторів. Середня компенсація категорії у третьому кварталі становила близько 25 тис. грн.

У категорії «Робітничий персонал» активно шукали різноробів, водіїв, вантажників, комплектувальників замовлень та інших робітників. Цікаво, що середній рівень компенсації категорії становив близько 9 тис. грн, але можна отримувати і набагато більше. Так, наприклад, різнороб у Польщі може заробити до 35 тис. грн, робітник на птахофермі у Великобританії – до 45 тис. грн.

Аутсайдер кварталу за кількістю вакансій, порівняно із попереднім кварталом, – «Туризм, ресторани» (-0,8%). У категорії зменшилась і кількість вакансій, і середня компенсація. Так, у третьому кварталі середня заробітна плата категорії становить близько 13 700 грн. При цьому на 12% збільшилась кількість закордонних вакансій для спеціалістів категорії. Найчастіше закордонні роботодавці профсфери «Туризм, ресторани» шукали офіціантів (15%), покоївок (13%), бартендерів/барменів (12%), кухарів (12%), хостес (12%), керівників ресторанів (6%) і адміністраторів готелів/хостелів (6%). Також були потрібні менеджери з продажів туристичних послуг (3%) і різнороби/персонал кухні (3%). Середня компенсація категорії за кордоном у третьому кварталі становила близько 38 тис. грн, що у 2,7 раза вище, ніж середня заробітна плата працівників сфери гостинності в Україні.

Підсумки третього кварталу на ринку праці України: вакансій стало більше

Кількість пошукачів, які задумуються про пошук нової роботи, також збільшилась. Найактивніше шукали роботу молоді спеціалісти (резюме профсфери «Початок кар’єри» на кадровому порталі grc.ua у третьому кварталі складали 13,7% від загальної кількості резюме на сайті). Також у топі пошукачів – спеціалісти з продажів (12,4%) та ІТ-фахівці (9,7%).

Найменше були схильні до зміни роботи спеціалісти зі сфери страхування та інсталяцій. Резюме від фахівців категорії «Страхування» становили 0,1% від усіх актуальних на кадровому порталі. Кількість резюме від спеціалістів профсфери «Інсталяція» у третьому кварталі складала 0,2%.