Голосування на проміжних виборах нардепів розпочалося вчасно та проходить у штатному режимі

Сьогодні, 31 жовтня 2021 року, в одномандатних виборчих округах № 184 (Херсонська область) та № 197 (Черкаська область) відбуваються проміжні вибори народних депутатів України.

Всі 329 виборчих дільниць (325 звичайних та 4 спеціальних) відкрилися вчасно, о 8:00. Загалом понад 292 тисячі виборців зможуть взяти участь у голосуванні в обох округах. 

За наявними у Центральної виборчої комісії даними, згідно наданої інформації, зокрема, окружними виборчими комісіями, станом на 9:00 надзвичайних подій та значних порушень на виборчих дільницях не зафіксовано, голосування триває у штатному режимі з системним дотриманням протиепідемічних заходів.

Виборчі дільниці забезпечені необхідними матеріально-технічними засобами та інформаційно-довідковими плакатами, роз’яснювальними матеріалами про захист від вірусних інфекцій, профілактику інфікування коронавірусом та його поширення.

Члени комісій та інші учасники виборчого процесу зобов’язані використовувати  індивідуальні засоби захисту, антисептики, проводити дезінфекцію поверхонь та регулярне провітрювання приміщень. Також на дільницях повинні чергувати медичні працівники, які мають моніторити стан здоровʼя виборців та допомагати ДВК здійснювати дезінфікаційні заходи.

Нагадаємо, що 12 жовтня 2021 року Комісія ухвалила постанову “Про заходи щодо створення належних умов для безпечної організації та проведення виборів 31 жовтня 2021 року в умовах поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

Вказаним рішенням ЦВК звернулася до Кабінету Міністрів України, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та інших органів (посадових осіб), які відповідно до закону здійснюють їх повноваження,  стосовно необхідності невідкладного вирішення питань щодо створення належних умов для забезпечення реалізації протиепідемічних заходів, спрямованих на недопущення поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 під час організації та проведення, зокрема,  проміжних виборів народних депутатів України в ОВО № 184 та № 197.

Окрім того, Комісія звернула увагу суб’єктів, які забезпечують виборчі комісії засобами індивідуального захисту, що кількість таких засобів має повністю відповідати потребі в їх регулярній заміні згідно з правилами їх використання протягом усього часу роботи відповідних виборчих комісій.

ЦВК також наголошує, що вказане рішення не містить вимог щодо наявності у виборців COVID-сертифікатів або ПЛР-тестів чи тестів на антиген. Таким чином, щоб проголосувати, виборець повинен мати лише паспорт громадянина України.

Комісія закликає окружні та дільничні виборчі комісії, а також інших суб’єктів і учасників виборчого процесу неухильно дотримуватися протиепідемічних заходів під час організації та проведення зазначених виборів.

Результати проміжних виборів народних депутатів України в цих округах мають бути встановлені не пізніше як на пʼятнадцятий день з дня голосування, тобто до 15 листопада 2021 року включно.

Також ЦВК нагадує про заборону ведення передвиборної агітації у день голосування.

   Пресслужба     Секретаріату Комісії