На сьогоднішній день компанії, які доставляють газ до будинків та квартир українців, надсилають дві платіжки. Перша – залежить від того, скільки блакитного палива витратили за минулий місяць, а друга – фіксована на 12 місяців (з січня до січня).

Але вже з 1 січня 2022 року облгази перерахують розмір абонплати за формулою: кількість газу, який використали з жовтня 2020-го до жовтня 2022-го поділити на 12 та помножити на тариф. Саме цей тариф і планують різко збільшити з 1 січня. На сайтах облгазів розмістили для громадського обговорення проект перегляду цін, які вдвічі вищі за попередні. Компанії пояснили, що через зростання видатків, підвищення зарплат тощо. вони змушені піднімати тарифи на розподіл газу. У деяких постачальників ціни вказані у 2-4 рази вище.

Проте остаточно затверджує тариф на доставку газу Національна комісія у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ). У випадку, якщо профільний регулятор не узгодить значного підвищення цін для компаній, що розподіляють, то подорожчання не буде. Крім того, деякі українці зможуть платити за доставку менше ніж до перерахунку.