Кошти будуть спрямовані на придбання нових автобусів, тролейбусів, трамваїв та вагонів метро. Україна отримає €200 млн кредитних коштів від міжнародних фінансових організацій у рамках реалізації проекту «Міський громадський транспорт України ІІ». Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів. Кошти будуть спрямовані на придбання нових автобусів, тролейбусів, трамваїв та вагонів метро.

«Ми бачимо підвищений інтерес місцевих громад до участі у таких проектах та пропонуємо подальше розширення інструментарію для розвитку міської мобільності. Вкладаючи гроші у розвиток громадського транспорту та його інфраструктури, ми стимулюємо економічний розвиток нашої країни, створюючи нові робочі місця на машинобудівних підприємствах, а також забезпечуємо розвиток екологічно чистого громадського транспорту. Це хороша можливість для міської влади підвищити якість життя для громадян», – наголосив заступник міністра фінансів Олександр Кава.

Наразі в Україні реалізуються проекти розвитку міського громадського транспорту, які фінансуються за рахунок кредитних коштів від міжнародних фінансових організацій. За час реалізації спільного з Європейським інвестиційним банком проекту «Міський громадський транспорт України» було укладено контракти на постачання понад 90 одиниць сучасних тролейбусів та близько 42 одиниць сучасних трамвайних вагонів для міст учасників проекту.

У Верховній Раді 18 листопада 2021 року був зареєстрований проект закону про ратифікацію Фінансової угоди «Міський громадський транспорт України II».

У рамках цієї угоди передбачено надання Україні позички у розмірі €200 млн. Ці кошти будуть направлені на придбання нових автобусів, тролейбусів, трамваїв та вагонів метро. Крім того, у рамках реалізації проекту передбачається будівництво та модернізація трамвайних та тролейбусних ліній та інші роботи у Черкасах, Білій Церкві, Кам’янському, Дніпрі, Львові, Кременчуці та Запоріжжі.

Кошти для закупівлі рухомого складу міського громадського транспорту будуть розподілені серед міст України, які стали учасниками цього проекту, а саме: Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк , Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса, Чернівці та інші.

«Прийняття закону про ратифікацію цієї фінансової угоди є досить важливим кроком, який надасть Україні правові підстави для подальшої реалізації проекту. Якщо закон буде ухвалено до кінця 2021 року, то з наступного року ми очікуємо на підписання перших контрактів на постачання нового екологічно безпечного громадського транспорту для міст України», – сказав Олександр Кава.

Нагадаємо, в рамках проекту «Міський громадський транспорт в Україні I» розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 року схвалено залучення позики від Європейського інвестиційного банку в обсязі €200 млн. До проекту було приєднано 11 міст України: Київ, Харків, Луцьк, Одеса, Львів, Запоріжжя, Суми, Івано-Франківськ, Миколаїв, Тернопіль, Чернігів.