Листопад – період стабільності на ринку праці України. У всіх профсферах, якщо й відбувалися зміни у відкритих вакансіях за останній місяць, ці показники були незначними та суттєво не відрізнялися від показників попередніх місяців. Майже не змінилася й кількість нових резюме. В цьому випадку стабільність – це дуже добре, зважаючи на високі показники закритих вакансій на кадровому порталі grc.ua. Можна стверджувати, що ринок праці стабільно активний, спеціалісти не бояться залишитися без роботи, тому активно шукають краще місце. А компанії у свою чергу відкривають вакансії та знаходять собі новий персонал.

Найбільшу потребу у спеціалістах відчували роботодавці у сфері Продаж, IT та маркетингу. Саме ці професійні сфери тримають лідерство по відкритих вакансіях протягом значного періоду. Компанії також активно пропонують роботу студентам та молодим спеціалістам без досвіду роботи. А також у топ-5 найбільш затребуваних спеціалістів входять банківські працівники. З невеличким відривом від п’ятірки лідерів з майже однаковими показниками затребуваності потрапили медичні працівники та кваліфікований робітничий персонал.

Найбільший приріст актуальних вакансій протягом листопада порівняно з попереднім місяцем був у сфері маркетингу, реклами та PR (+0,7).

Найменш активно в листопаді шукали спеціалістів державної служби та некомерційних організацій, а також працівників спортивних та фітнес клубів, салонів краси. Найбільше за останній місяць осені порівняно з попередніми місяцями зменшився попит на нових спеціалістів у виробництві та сільському господарстві (-0,6%) та у туризмі, готелях та ресторанах (-0,4%).

Листопад – стабільно активний ринок праці

Найактивніше шукали роботу у листопаді представники сфери продаж, IT, медичні працівники, спеціалісти транспортної та логістичної сфери. Проте, порівняно з жовтнем, кількість нових резюме у цих професійних сферах зменшилася. До речі, спеціалістам сфери продаж та IT-шникам найлегше влаштуватися на нову роботу, враховуючи високу затребуваність та низький рівень конкуренції. Отже, можна зробити припущення, що ті, хто шукав роботу, вже її знайшов.

Листопад – стабільно активний ринок праці

Традиційно найвищу зарплату пропонують IT-спеціалістам та топ-менеджерам. Зі значним відривом від лідерів приблизно на одному рівні середні зарплати у сфері консалтингу, в автомобільному бізнесі, у будівництві та нерухомості, у сфері інсталяція та сервіс та у юристів.

Найменші середні зарплати у адміністративного персоналу та у спеціалістів сфери безпеки.

Листопад – стабільно активний ринок праці

Найбільшу зарплату пропонують у столиці. Середня зарплата у Києві – 32 400 грн. У трійці найбільших зарплат також Вінницька область (22 900 грн) та Хмельницька область (22 200 грн). А от Київська область серед аутсайдерів списку середніх зарплат (12 500 грн). Меншу середню зарплату пропонують лише у Закарпатській області (12 300 грн), на Черкащині (12 100 грн) та Тернопільщині (11 300 грн).

Дані були отримані в результаті аналізу бази даних вакансій і резюме кадрового порталу grc.ua в листопаді 2021 року .