Як видно зі скрінов з сайту Флайтрадар територію навколо лінії зіткнення на Донбасі патрулюють одразу два літаки військово – розвідувальної авіації США і НАТО. Перший вилетів з бази нато у Німеччини, інший із Великої Британії.

На цьому скріншоті спостерігається – літак бойового управління та цілевказівки E-8 Joint Stars: розвідувальний літак Повітряних сил США піднявся в небо з авіабази Рамштайн, що у Німеччині, подолав повітряний простір Європи і виконує польот на Донбасі.

На цьому скрині видно, як свій політ виконує Boeing RC-135 — сімейства великих розвідувальних літаків, які використовуються ВПС США та Королівськими ВПС для збору, обробки та передавання розвідувальної інформації.

Довідка “Нової Доби”. 26 листопада 2018 року літак цього типу виконав політ над територією Керченської протоки у зв’язку з агресією Росії в Азовському морі, а саме захоплення 3 човнів ВМС ЗСУ. Станом на квітень 2021 року британські розвідувальні літаки RC-135W Rivet Joint та американські БПЛА RQ-4 Global Hawk регулярно виконували спостережні польоти вздовж узбережжя тимчасово окупованого Криму та вздовж зони ООС на сході України. Так, 11 грудня 2021 року американський RC-135W Rivet Joint здійнявся з авіабази у Великій Британії та кількома годинами згодом здійснив обліт вздовж окупованих районів на сході України. За неофіційними даними, політ відбувся через розгортання російськими військовими підрозділів ППО з ЗРК «Бук» в районі села Масловка, неподалік Воронежа. 27 грудня 2021 року відбувся наступний розвідувальний політ: літак радіолектронної розвідки Boeing RC-135V Rivet Joint рано вранці піднявся у повітря з авіабази Ханья, що на грецькому острові Крит у Середземному морі. Близько 9-ї години ранку, після дозаправлення над Чорним морем, американський розвідник приступив до моніторингового польоту над Україною. Політ проходив за маршрутом: Миколаїв — Мелітополь — Краматорськ — Ізюм — Полтава.