18 січня, у рамках проведення управлінського вояжу «Освіта Київщини – територія успіху» до Білоцерківської громади завітав міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет.

У ході візиту, разом з міським головою Геннадієм Диким, міністр відвідав декілька навчальних закладів, зокрема Державний професійно-технічний навчальний заклад «Білоцерківське  вище професійне училище будівництва та сервісу» (директор Олександр Тільний), де здійснив огляд навчально-практичного центру з підготовки робітничих кадрів  за професіями  «Кухар» та «Кондитер».

Гості познайомилися із сучасною матеріально-технічною базою державного професійно-технічного навчального закладу «Білоцерківський професійний ліцей» (директор Сергій Шпак) . Тут відбулась презентація новоствореного навчально-практичного центру електроніки та програмування  з підготовки робітничих кадрів за професіями «Слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електроніка)», «Радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури», «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення».

У Білоцерківському коледжі сервісу та дизайну, директор Алла Степура ознайомила відвідувачів з сучасним освітнім простором, широким спектром професій закладу та результатами впровадження базових компонентів  концепції «СІМ НОТ»: Національний Освітній Технопарк в Білоцерківському фаховому коледжі сервісу та дизайну. Зазначимо, що вперше дану концепцію було презентовано в червні 2021 року. ЇЇ головна мета –  посилення інтеграції освіти, науки, бізнесу та надання якісних освітніх послуг.

Серед закладів, які відвідала делегація, був Білоцерківський національний аграрний уніврситет. Ректор Олена Шуст презентувала міжнародну діяльність закладу та ознайомила з діяльністю органів студентського самоврядування університету.

На завершення візиту учасники заходу побували у Шкарівському опорному ліцеї-гімназії Білоцерківської міської ради (директор Олег Крутаков), де ознайомились з умовами навчання в початковій школі. Зокрема відвідали навчальні кабінети закладу, шкільний бібліотечно-інформаційний центр, актову залу та їдальню.

Підсумовуючи результати зустрічі, міський голова Геннадій Дикий зазначив, що міська влада докладає зусиль аби діти отримували якісну освіту, сприяє та підтримує реформування освітньої сфери. Водночас, міський голова зауважив, що основною проблемою сталого економічного розвитку громади і країни в цілому є брак кваліфікованих кадрів, тож є необхідність вжиття певних заходів для вирішення цієї проблеми та створення належних умов для освіти студентів професійно-технічних закладів освіти.

Сергій Шкарлет подякував керівництву територіальної громади, освітянам і науковцям, батькам здобувачів освіти: «Приємно бачити реалізацію реформи професійної освіти в дії. Сучасні умови мотивують молодь обирати цікаві напрями, які дозволяють отримувати гідну заробітну плату на ринку праці та ставати затребуваними спеціалістами. Саме молоді фахівці формують потужний людський капітал і розвивають економіку країни. Тож лише спільними зусиллями нам вдасться вирішити важливі питання з розбудови якісної системи освіти», – наголосив міністр.

У заході також взяли участь заступник міністра  освіти і науки України Віра Рогова, заступник голови Київської обласної державної адміністрації Жанна Осипенко, секретар Білоцерківської міської ради Дмитро Киришун, заступник міського голови Катерина Возненко, голова Білоцерківської районної державної адміністрації Людмила Мерзлюк, керівники закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти Київської області.