Одне з радіоактивних місць на Землі – найкоротший шлях між Росією і Києвом.

Найкоротший шлях із Росії до столиці України Київ лежить із півночі. І він проходить через ізольовану зону навколо Чорнобильської АЕС, де 1986 року сталася найстрашніша ядерна катастрофа в історії.

Сьогодні Чорнобиль є територією, яку, на думку України, їй необхідно захищати у разі російського вторгнення. Українські збройні сили вже розгортають сили безпеки в моторошному та все ще радіоактивному лісі, повідомляє “Нью-Йорк Таймс”.

“Не має значення, що це заражена територія і що тут ніхто не живе”, – сказав полковник прикордонної служби України Юрій Шахрайчук. — Це наша територія, наша країна, і ми маємо її захищати”.

Українських сил у Чорнобильській зоні відчуження недостатньо, щоб відобразити вторгнення, якщо воно станеться; військові  там в основному для виявлення знаків, що насторожують. “Ми збираємо інформацію про ситуацію на кордоні та передаємо її до спецслужб України”, – сказав полковник Шахрайчук.

Два місяці тому уряд направив у цей район додаткові сили через збільшену напруженість у відносинах з Росією та Білоруссю, союзником Кремля, кордон якого знаходиться за 8 км від згорілого реактора і куди Росія нещодавно перекинула війська.

Чорнобильська зона займає близько 2600 квадратних кілометрів і проходить по найкоротшому прямому маршруту від білоруського кордону до Києва. Хоча це не обов’язково найімовірніший маршрут вторгнення з півночі, оскільки ця територія заболочена і густо засаджена деревами, Україна не виключає його.

При патрулюванні зони військовослужбовці повинні носити на шиї на шнурку прилади, які безперервно контролюють опромінення; за протоколами патрулювання в зоні, якщо військовослужбовець натрапить на сильно опромінену ділянку, її знімають з чергування, щоб уникнути подальшого опромінення.

За словами Шахрайчука, поки що ніхто з прикордонників, спрямованих у зону в листопаді, не отримав високих доз.