Київщина – перша область в Україні, яка прийняла обласну програму територіальної оборони та буде посилено працювати над виконанням всіх її заходів.

Про це повідомив очільник регіону Василь Володін.

Як зазначив голова КОДА, щоб відшліфувати всі процеси організації територіальної оборони Київщини, він зібрав службову нараду. У ній взяли участь командувач Сил тероборони Збройних сил України Юрій Галушкін, командир тероборони Київської області Олександр Коваль, голова Координаційної ради учасників АТО/ООС Віталій Баранов, командири військових частин, очільники всіх районів, а також представники поліції, ДСНС, депутатського корпусу та структурних підрозділів облдержадміністрації.

За словами Василя Володіна, згідно із законом України “Про основи національного спротиву”, який вже вступив у силу, у кожній області має бути розгорнута бригада, а в кожному районі – батальйон. Це все на Київщині вже зробили.

Тож наразі сфокусовані на таких питаннях:

  • розгортання мережі пунктів постійної дислокації;
  • забезпечення бригад приміщеннями для зберігання зброї та іншого необхідного матеріально-технічного забезпечення;
  • забезпечення стійкої системи управління, у тому числі систем оповіщення та зв’язку.

Паралельно триває робота щодо укомплектування батальйонів. Йдеться як про укомплектування управління бригади та батальйонів, так і контрактування резервістів, додав Василь Володін.