Колишнього директора комунального підприємства у Київській області підозрюють у зловживанні службовим становищем. За даними слідства, він причетний до поховання важких токсичних металів. Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на прес-службу Офісу генпрокурора.


Зазначають, що чиновник був директором одного з комунальних підприємств району Вишгороду з 2016 по 2019 роки. Тоді він увозив виробничі відходи на територію звалища. Потім ці відходи захоронювалися у спеціально створених котлованах поза межами полігону на приватних земельних ділянках.
Він отримував гроші за пропуск завантаженого відходами транспорту. А доручення про поховання давав своїм підлеглим.
Встановлено, що він створив небезпеку для життя, здоров’я людей та довкілля на трьох ділянках. Там було поховано понад 100 металевих бочок. Вони були небезпечні речовини, зокрема нафтопродукти і важкі метали І класу токсичності. На місці у повітрі також зафіксували пари сірководню та аміаку.
Через злочинну діяльність чиновника сталося засмічення земель небезпечними відходами. Це також завдало шкоди державі. Колишньому директору вже повідомлено про підозру.