Міська рада Бучі, населеного пункту, розташованого під Києвом, 27 січня ухвалила зміни до Генплану міста. Майже всі депутати проголосували за цей документ.

Як повідомляє “Небоскрєб”, у міськраді розповідають, що провели громадські обговорення, врахували всі зауваження та пропозиції. Проте місцеві жителі стверджують, що більшість зауважень громади так і не були прийняті.

“Населення Бучі збільшується більш ніж удвічі! А кількість автомобілів? А шкіл з садками? Не буде додаткових виїздів на Київ у найближчому майбутньому — все сходиться на Гостомельському колі та мосту”, – заявила бучанка Ліана Горайська.

Так, у Лісовій Бучі за новим Генпланом на ділянці площею 5,4 гектара на перехресті вулиць Революції та Шевченка передбачається будівництво шести багатоповерхівок на 1800 нових мешканців. Окрім очевидної вирубки лісу, це загрожує ще й новими навантаженнями на комунікації, зокрема, на електромережі, які вже сьогодні перебувають у критичному стані.

“Ми не знаємо, чому потрібно слухати власника ділянки, яка придбала її, маючи цільове призначення під громадську забудову, і хоче перевести її під багатоквартирну. Але я думаю, депутатському корпусу слід прислухатися не до забудовника, а до суспільства, яке дуже чітко виразилося: ми не хочемо багатоповерхівок у Лісовій Бучі”, – заявила місцева мешканка та активістка Яна Кавушевська під час засідання міськради.

У попередній версії проекту змін до Генплану пропонувалося забудувати житловими будинками частково стадіон “Ювілейний” та територію навколо нього, що також викликало багато обурень з боку мешканців міста.