Сьогодні відбулося пленарне засідання II сесії Київської міської ради IX скликання. За традицією, відкриваючи сесію, мер Києва Віталій Кличко, наголосив на важливості розгляду та ухвалення проєктів рішень, винесених на сьогоднішню сесію. Насамперед мер закликав депутатів розглянути питання й ухвалити рішення, які вдосконалять систему управління районами столиці та дозволять зберегти самоврядування в місті.
Також мер Києва закликав депутатів Київської міської ради вступати до бригади територіальної оборони столиці. Адже навіть рідний брат мера Володимир Кличко теж подав заяву на вступ до теоборони. Загалом, у порядку денному сьогоднішнього пленарного засідання запланували розглянути майже 350 різних питань. Але найголовнішим було утворення районних у місті Києві рад. Це питання викликало кількагодинну дискусію у міських депутатів викликало обговорення питань управління районами в місті Києві. Мова йде про кілька проєктів рішень. Зокрема, про створення робочої підготовчої групи, яка до кінця березня повинна напрацювати повноваження майбутніх районних рад та чисельність їх складу. І вибори депутатів цих рад мають відбутися 30 жовтня цього року. А на перехідний період — до виборів, самоврядні повноваження в районах будуть виконувати структурні підрозділи міського виконавчого органу. До дискусії приєдналися й народні депутати, які прийшли на засідання Київради. Так, нардеп Микола Тищенко (Слуга народу) назвав згадані проєкти рішень політичними та, такими, які несуть розкол у Київраді. Адже у 2010 році Київрада сама проголосувала про скасування райрад. Депутати «Слуги народу» разом з нардепами Миколою Тищенком та Лесею Забуранною, навіть заблокували трибуну та вимагали від мера Віталія Кличка перенести розгляд питання про відновлення райрад. Натомість нардеп від «Батьківщини» Андрій Ніколаєнко підкреслив, що кияни обрали мера на виборах і саме за його погодженням та пропозицією мають призначати й звільняти голів райдержадміністрацій. Тому рішення про звільнення голів Дарницької, Дніпровської та Шевченківської районних у місті Києві державних адміністрацій депутат вважає тиском на місцеве самоврядування. Підсумував все це мер Києва – Віталій Кличко: «Я дуже радий, що на наше засідання прийшли народні депутати, щоб обговорити питання місцевого самоврядування. Але не всі, на жаль, до кінця розуміють, що таке місцеве самоврядування. Наприклад, у Нью-Йорку мер підпорядковується не президенту, а громаді», — підкреслив мер. Мер нагадав, що на сьогодні у місті є багато проблем, на розв`язання яких місто не може впливати. Наприклад, завод «Радикал», який забруднює повітря і ґрунт у Києві, належить державі.
«Центральна ж влада намагається позбавити місцеву владу повноважень, при цьому перекладаючи на неї відповідальність за багато питань, які маємо вирішувати спільно. Мер відповідає за все, від нього кияни вимагають результатів роботи. Тому 10 великих районів столиці, їх глави мають підпорядковуватися меру. Він повинен подавати на затвердження кандидатури керівників районів. А вийшло так, що без погодження з мером голів районів звільнили, без погодження — призначили. І вони за тиждень навіть не прийшли, щоб обговорити свою подальшу роботу. Бо їх керівник — не міський голова. Це, підкреслю, руйнування системи управління в столиці. Щодо райдержадміністрацій — вони залишаються. Але питання життєзабезпечення міста мають керуватися і координуватися міською владою, а не зі сторони», — зазначив Віталій Кличко.
Зрештою, рішення про утворення райрад у столиці України було підтримано.
(Використано текст газети “Вечірній Київ“)