Два трупи диких кабанів знайшли на території мисливського господарства в Обухівському районі Київської області. Через це посадовці місцевої райдержадміністрації були вимушені утворити зони захисту та нагляду.

Як зазначили в Обухівській РДА, ситуація потрапляє під класифікацію надзвичайних, пов’язаних з епізоотією. Щоб взяти розповсюдження африканської чуми свиней під контроль 2 лютого посадовці провели засідання надзвичайної комісії при райдержадміністрації. Вогнищем розповсюдження небезпечної хвороби чиновники визнали перший обхід території Обухівського районного мисливського господарства.

Які населені пункти потрапили до зони надзвичайної ситуації:

За словами очільника місцевого управління Держпродспоживслужби Володимира Реви, інформація про інцидент стала відома 1 лютого, коли до посадовців надійшла усна інформація про виявлення двох трупів диких кабанів на території мисливського господарства. Лабораторна перевірка показала, що обидва кабани були інфіковані африканською чумою свиней. Реагуючи на подію, у РДА вирішили створити у районі зону захисту, до якої включили села:

  • Перше Травня;
  • Шевченкове;
  • Копачів;
  • Березове;
  • Старі Безрадичі;
  • Тарасівка.

Крім того, у комісії з надзвичайних ситуацій визначилися з так званою зоною нагляду, де посилено спостерігатимуть за тваринами. До неї включили Обухів, а також 21 село та свиногосподарства ТОВ “Світанок плюс”, ТОВ “Краснослобідський відгодівельний комплекс” і два мисливських господарства – “Трипільський мисливець” і “Київське”.

Довідка “НовоїДоби”: Це гостроінфекційне вірусне захворювання, для якого характерні лихоманка, крововиливи, синюшність шкіри, а також вкрай висока смертність. Вкрай стійке до дії зовнішніх факторів. У гної чи ґрунті АЧС може жити до 3 місяців, у копчених м’ясопродуктах – до 6, а в замороженому м’ясі – навіть до 3 років. Вірус не становить жодної небезпеки для людей.