Нещодавно Держпродспоживслужба в Київській області зобов’язала “Водоканал” повернути споживачам міста Українка кошти у розмірі 42 тис грн через незаконне підвищення тарифів

Про це повідомляє “Моя Київщина” з посиланням на сторінку “Дніпровського Проспекту” у Facebook.

Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області перевірило економічне обґрунтування підвищення тарифів на послуги “Водоканалу” у місті Українка, і зобов’язало підприємство повернути споживачам кошти шляхом здійснення перерахунку. А відповідне рішення виконавчого комітету Українки визнано таким, що порушує порядок формування, встановлення та застосування регульованих державою цін.

Рішенням виконавчого комітету Української міської ради № 56 від 25.04.2019 року було затверджено наступні тарифи на послуги “Водоканалу”: централізоване водопостачання та водовідведення у розмірі відповідно 14,14 та 17,47 грн/м3. Згідно з цим рішенням тарифи збільшувалися майже на 40%.

“У травні місяці на базі постійної депутатської комісії було створено робочу групу щодо перевірки доцільності підвищення тарифу саме в такому відсотку. За результатами перевірки документів підприємства комісія дійшла висновку, що підвищення тарифів економічно не обґрунтоване, тому відповідне рішення виконкому треба скасувати. На жаль, ні депутати, ні члени виконкому не підтримали вимог членів робочої групи щодо скасування рішення виконкому. Таким чином вже у серпні мешканці міста отримали платіжки з новими, підвищеними тарифами”, – зазначається у повідомленні.

Тетяна Ягодзинська, член робочої групи і депутат Української міської ради, надіслала  звернення до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області з проханням здійснити перевірку відповідного комунального підприємства, внаслідок чого було встановлено, що тарифи на централізоване водовідведення та водопостачання для всіх груп споживачів, що затверджені рішенням виконавчого комітету міста 25.04.2019 року, економічно необґрунтовані. Завищення тарифів відбулося за рахунок включення до складу собівартості перевищених витрат на амортизацію основних засобів виробничого призначення, медичного обслуговування працівників, рентної плати за користування надрами, лабораторних досліджень води, оплати послуг інших підприємств, оплату праці адміністративного персоналу.

Держпродспоживслужба, керуючись ЗУ “Про ціни та ціноутворення” та “Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності”, зобов’язала “Водоканал” повернути споживачам необґрунтовано одержану суму у розмірі 42 тис грн за період з 01.07.2019 року по 31.10.2019 року шляхом здійснення перерахунку. Також Українське водопровідно-каналізаційне підприємство повинно виплатити штраф у сумі 42 тис грн, що підлягає перерахуванню в дохід держбюджету. У разі невиконання цього рішення у встановлений термін, Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області звернеться до суду з позовом щодо стягнення штрафу у встановленому порядку.

Згідно з Приписом Держпродспоживслужби №23 від 12 листопада Українське водопровідно-каналізаційне підприємство зобов’язане повернути споживачам безпідставно нараховану суму у розмірі 10118,61 грн шляхом здійснення перерахунку і привести тарифи до економічно обґрунтованого рівня до 01.06.2020.