Диво …  Здавалося б, це трапляється тільки у казках. Однак, якщо придивитися, то диво можна побачити і в звичайному житті, десь у своєму селі, поруч із буденністю…  Чудо рідного краю – це природа, яка оточує нас; це легенди, повір’, сказання, історичні факти, пов’язані з рідним краєм; це літературні шедеври письменників і поетів земляків як минулих століть, так і сучасників; це люди, які справами своїми прославили рідну землю, які зробили внесок у розвиток нашої величезної і великої країни; це герої минулих років і герої нашого часу.

Саме таким дивом виглядає джерело Світої Параскеви у селі Трубівщина, неподалік Яготина на Київщині. Тут у 10-ту п’ятницю після Пасхи традиційно кожного року збираються сотні православних вірних на джерелі святої Параскеви, що знаходиться неподалік с. Трубівщина. Це мальовниче село розкинулось серед зелених садів. Кожен його куточок дихає історією. Джерело цілющої води славиться здавна своєю чудотворною силою. Ця криничка є місцевошанованою святинею Яготинщини. Точно невідомо, коли люди почали її шанувати, проте є свідчення, що ще в старі козацькі часи приходили наші предки до цього цілющого ключа.

За переказом, одній матері, що мала сліпу дитину, являлась уві сні жінка і радила зводити дитину до джерела та вмити її там. Це сонне видіння повторилося кілька разів і, зрештою, мати пішла туди і виконала все, що їй було сказано. Там, неподалік, на дереві знаходилась ікона святої Параскеви, у котрій мати і впізнала жінку, що їй з’являлась. Після молитви та умивання Господь явив чудо: дитя прозріло. Відтоді цю криничку стали називати джерелом святої Параскеви.

За часів комуністичного режиму богоборча влада неодноразово засипала джерельце гноєм, переорювала дороги до нього. Але православні священики та віруючі люди щоразу розчищали криничку і зберегли її для нащадків.